Ha okosabbnak szeretnél tűnni, „kölcsönözz” szavazat a mesterséges intelligenciától

Fordult a kocka – a mesterséges intelligencia annyira jól fogalmaz, hogy az emberek utánozni kezdték, hogy okosabbnak tűnjenek. A „mélyreható”, „aprólékos” vagy „rátermett” olyan kifejezések, amelyeket az emberek a mindennapi beszélgetéseikben kezdtek használni a mesterséges intelligencia hatására, derül ki a Max Planck Intézet kutatásából.

A „GPT szókincs” jelenség

A kutatók szerint az emberek a mesterséges intelligenciát minden területen jártas szakértőnek tekintik, ezért az általa használt szavakat is átveszik – így jött létre a „GPT szókincs” jelensége. A kutatók közel 400 000 YouTube videót és több mint 700 000 podcastot elemeztek, amelyeket a ChatGPT megjelenése előtt és után tettek közzé. A következtetés az volt, hogy az emberek most 50%-kal több komplex szót használnak, mint a mesterséges intelligencia megjelenése előtti időkben.

S ha a mesterséges intelligencia már a beszélgetéseink szintjén is az életünk részévé vált, Musk sem akar lemaradni. A Grok 4, az X legújabb chatbotja virtuális karaktereket is tartalmaz, amelyek annyira közvetlenül kommunikálnak, hogy akár flörtölhetnek is a felhasználókkal. A „társak”, ahogy Musk nevezte őket, szövegben, de hanggal is beszélhetnek a felhasználókkal, akik láthatják is az avatárokat. Eddig két „társsal” beszélgethetünk – egy manga stílusban megrajzolt női karakterrel és egy animált panda medvével.

Exit mobile version