• Az álmatlanságra gyógyír lehet a jóga, a tai chi és a gyaloglás.
  • A heti két alkalommal végzett, legalább 45 perces jógagyakorlatok 2 órával képesek meghosszabbítani az alvásidőt.
  • A hetente 3 alkalommal végzett 45-60 percnyi tai chi pedig 50 perccel segíthet többet aludni.

Éjszakánként alvás helyett csak forgolódsz? A fizikai gyakorlatok segítenek leküzdeni az álmatlanságot – jutott egy nem túl meglepő következtetésre egy friss tanulmány. Az újdonsága viszont az, hogy a készítői különféle testmozgástípusok, az akupunktúra, a masszázs vagy a kognitív-viselkedési terápiák hatását is elemezték. Álmatlanság ellen a jóga, a tai chi és a gyaloglás vagy futás bizonyult a leghatékonyabbnak.

Hogyan befolyásolják az alvás minőségét ezek a mozgásformák?

Heti két-hat alkalommal végzett, 45-60 perces jóga már egy hónap elteltével is két órával növelheti az alvás időtartamát. A jóga javítja a légzést és a testtudatot, valamint csökkenti a stresszt és a szorongást, amelyek az álmatlanság leggyakoribb okai közé tartoznak.

Hetente két-három, 45-60 perces tai chi foglalkozás, amelyet több mint három hónapon keresztül gyakorolnak, 50 perccel növeli az alvás időtartamát és kezeli az álmatlanságot, derült ki a tanulmányból. A lassú mozgásokra alapuló gyakorlatsor javítja a légzést és nyugtató hatással bír.

Ajánlott

SOKAK SZERINT 89 ELŐTT JOBBAN ÉLTEK
KEVÉS A KÖZALKALMAZOTT
VISZLÁT, SÖTÉTSÉG HERCEGE!
EGYRE MÉLYÜL A BIZALMATLANSÁG
K
PATRIOT RENDSZEREKET KAPHAT KIEV

Mikor végezzük ezeket a gyakorlatokat, reggel vagy este?

Nem minden típusú tevékenységet ajánlott a nap ugyanazon szakaszában végezni. Általában a jóga és a tai chi megnyugtat, így délután is végezhető, azonban érdemes orvos tanácsát is kikérni az optimális napszak megtalálása érdekében.