• Trump közvetlen és közönséges nyelvezetet használt, ami még egyes támogatóit is megbotránkoztatta.
  • Hangsúlyozta, hogy nyitott a tárgyalásokra, megemlítve, hogy például Vietnám hajlandó lenne nullára csökkenteni a vámokat egy amerikai megállapodásért cserébe.
  • Trump bírálta az amerikai törvényhozókat szerinte gyenge tárgyalási képességeik miatt és azt állította, hogy ő viszont tudja, mit csinál.

Miután berobbantotta a vámháborút, amely megzavarta a globális kereskedelmet, Donald Trump elnök kedden azzal kérkedett, hogy számos ország hívja őt, és „csókolják a fenekét”, hogy hajlandó legyen velük tárgyalni – írja a The Times of India.

A Kongresszusi Republikánus Bizottság vacsoráján tartott beszédében az amerikai elnök azt mondta, hogy sokan felhívták őt, és azt mondták: „kérem, uram, engedjen megállapodást kötni, bármit megteszek, bármit megteszek, uram”.

Ajánlott

TEMETÉSI ELŐKÉSZÜLETEK
EGY KORSZAK LEZÁRULT
A KELETI SZÁRNY VÉDELMÉT SZIMULÁLJÁK
NÖVEKVŐ INFLÁCIÓ
A FELSŐFOKÚ VÉGZETTSÉGŰEK 90%-A DOLGOZIK

Trump a múlt héten elárulta, hogy „nagyon eredményes telefonbeszélgetést folytatott” To Lammal, a vietnami kommunista párt főtitkárával. „Azt mondta nekem, hogy Vietnam nulla százalékra csökkenti a vámjait, ha megállapodást köthet az Egyesült Államokkal” – mondta Trump, és hozzátette, hétfőn a dél-koreai ideiglenes elnökkel vitatott meg bizonyos kereskedelmi kérdéseket, és Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel is találkozott az Ovális Irodában. Egyébként a Fehér Ház nem hozta nyilvánosságra a beszélgetések átiratait.

A díszvacsorán tartott beszédében Trump kigúnyolta azokat az amerikai törvényhozókat is, akik a vámok kivetését célzó döntéseket visszahoznák a Kongresszusba, mondván, hogy az egész törvényhozó testület szörnyű a tárgyalásokban, viszont ő tudja, mit csinál. „Tudom, mit a fenét csinálok. Tudom, mit csinálok, és ti is tudjátok, mit csinálok. Ezért szavaztok rám.” – mondta.

Köztudott, hogy Trump nem idegenkedik a plasztikus megfogalmazások és a nyers szavak használatától, de a legutóbbi megszólalása még néhány MAGA-hívet is megbotránkoztatott, akik azt mondták, hogy nem elnökhöz illő dolog ilyen nyelvezetet használni. „Nem illendő ilyen stílusban beszélni más országokról. Arról nem beszélve, hogy a tárgyalások során ez visszaüthet, és az amerikai nép fizetne ezért az arroganciájáért” – írta egy MAGA-támogató az X-en.