- Újabb Maros megyei községben, Küküllőszéplakon is veszélyhelyzetet hirdettek a hatóságok.
- A döntéssel a korábbi 16-ról 21-re nőtt a vízellátási gondokkal küzdő Maros megyei települések száma.
- Dicsőszentmárton lakói aláírásgyűjtésbe kezdtek, kérve, hogy a kormány nyilvánítsa katasztrófa sújtotta övezetté a várost és környékét.
Újabb Maros megyei községben, Küküllőszéplakon is veszélyhelyzetet hirdettek a hatóságok a Kis-Küküllőnek a parajdi bányakatasztrófa nyomán megnövekedett sótartalma miatt – közölte a Kolozsvári Rádió a Maros megyei vészhelyzeti bizottság tájékoztatása alapján.
A testület tegnapi döntése Küküllőszéplak mellett a hozzá tartozó Héderfalva, Oláhszentlászló, Kisszentlászló és Vajdakuta falvakat is érinti, ezzel a korábbi 16-ról 21-re nőtt a vízellátási gondokkal küzdő Maros megyei települések száma. A katasztrófavédelem 1,1 millió liter vizet osztott ki a térségben június másodika óta, ebből 471 ezer liter ivóvizet, és 543 ezer liter háztartási célokra felhasználható vizet.
Június 2. óta a Maros megyei vészhelyzeti bizottság 30 napos veszélyhelyzetet hirdetett 16 másik településen is: többek között Dicsőszentmártonban, és a hozzá tartozó Csüdőtelkén, Bábahalmán, Őrhegyen, Szászbogácson és a hozzá tartozó Magyarsároson, Vámosgálfalván és a hozzá tartozó Szőkefalván és Küküllőpócsfalván, Ádámoson és a hozzá tartozó Küküllődombón, Magyarkirályfalván és Sövényfalván, Gyulakután és a beosztott falvakban: Havadtőn és Kelementelkén.
Eközben Dicsőszentmárton lakói aláírásgyűjtésbe kezdtek, kérve, hogy a kormány nyilvánítsa katasztrófa sújtotta övezetté a várost és környékét. Ily módon támogathatnák a vízhiány miatt tevékenységük felfüggesztésére kényszerülő vállalkozókat. A településen a parajdi katasztrófa miatt június másodika óta nincs vezetékes ivóvíz, és a kialakult helyzet következtében bezártak családorvosi és fogorvosi rendelők, valamint éttermek és szépségszalonok is – írta meg a Maszol.
Kiemelt fotó: A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség hivatalos Facebook-oldala