Több mint 20 európai állam támogatta Ukrajnát. Hogyan érinti Romániát Zelenski és Trump feszültséggel terhelt kapcsolata?

Több mint 20 európai állam, valamint Kanada, Ausztrália és az Európai Unió intézményei támogatásukat fejezték ki Ukrajna iránt, miután Zelenski vitába keveredett Trumppal a Ovális Irodában. Zelenski a FOX Newsnak azt nyilatkozta, hogy a feszültségek rosszak mindkét fél számára, és bízik abban, hogy a kapcsolatuk helyreállítható. Donald Trump reagált, és egy közösségi oldalon azt írta, hogy Zelenski visszatérhet, amikor készen áll a békére.

Trump több mint egy éve izraeli szándékait. Az Egyesült Államok nem akar több pénzt költeni a háború támogatására, sőt, a már elkölthető pénzeket is vissza akarják szerezni, nyereséggel. A tűzszünet az Trump követelése megint, a békét pedig az Egyesült Államok a Oroszország által támogatott feltételek közé terelte.

Trump mindig is azt mondja, hogy Oroszország nagyhatalom, és nem akarja, hogy a Harmadik Világháborúra kerüljön sor. Ebben az esetben a legtöbb engedmény Ukrajnától várják el. Zelenski megpróbálta ezen a találkozón meggyőzni az Egyesült Államokat, hogy Ukrajna oldalán álljanak, mint nyomásgyakorló eszköz Oroszországgal szemben.

Sok olyan tanulmány létezik, amely azt mutatja, hogy Putyin nem akarja leállítani a háborút ebben a pillanatban, mivel még nem teljesítette a céljait. Továbbá, mindkét félnek meg kell őriznie a kontroll alatt tartott területeit, mivel Oroszország több területet akar, mint amit már elfoglalt, négy régió annektálását kívánja, még ha katonailag nem is kontrollálja őket.

Jelenleg a helyzet elég bonyolult Ukrajna számára, különösen az ukrán katonák számára, mivel az Egyesült Államoktól kaptak és még mindig kapnak a Biden-adminisztráció által hozzárendelt alapokból létfontosságú rendszerekhez, például rakétákhoz a Patriot rendszerekhez, rakétákhoz, és különösen a HIMARS rendszerhez szükséges, több mint 300 km hatótávolságú taktikai rakétákhoz, rakétákhoz a korábbi NASAMS rendszerhez, az Egyesült Államok műholdjaitól információkat kapnak. Anélkül, hogy ezek megvannak, nehéz lesz az ukrán katonák számára megőrizni a jelenlegi frontvonalat. Nem véletlen, hogy Oroszország az Egyesült Államok oldalán áll, mivel ebből a vitából Putyin nyertes.

Ami Zelenski és Trump között történt, nem segíti elő a helyzetet. Kaja Callas, az európai diplomácia vezetője azt mondta, hogy a nyugati világnak szüksége van egy másik vezetőre, de ebben a pillanatban nem látható más vezető, aki lehetne.

Trumpot elég keményen kritizálják az Egyesült Államokban, természetesen különösen a demokraták által, de a kommentárokban is érződik egy bizonyos elégedetlenség a lakosság körében.

Tegnap Ilie Bolojan azt mondta, hogy Ukrajna áldozat, de ha Oroszország megőrzi ezeket a szándékait, és azt sugallta, hogy rendelkezik információkkal a szándékai fenntartásáról, a következő áldozatok Moldova és akár Románia is lehetnek. Jelenleg zavaros vizeken navigálunk. Románia biztonsági garanciái meginognak, és valahogy meg kell találni a helyünket ebben a világrend átalakulásban.

Exit mobile version