• Dél-Korea fővárosának önkormányzata négy központot nyitott, ahol az ügyfelek változatos tevékenységeket végezhetnek.
  • A szöuli háztartások 40%-ában egyedülálló személy él.
  • 130 000 fiatal szenved súlyos társadalmi elszigeteltségben.
  • Szöul 330 millió dollárt fektet a magány leküzdésébe.

A magány súlyos teher, de a dél-koreaiak találtak egy módszert enyhítésére: közösségi központokat nyitottak a magányos emberek számára.

A dél-koreai fővárosban, Szöulban idén négy ilyen boltokhoz hasonlító közösségi központot nyitottak meg. A betérők instant tésztát fogyaszthatnak, masszázsfoteleket vagy lábápoló készülékeket használhatnak, társasjátékozhatnak vagy olvashatnak, anélkül, hogy feltétlenül interakcióba kellene lépniük egymással – írja a The Guardian.

A közel 10 millió lakosú Szöulban járványként terjed az elmagányosodás. Gyorsan növekszik az egyszemélyes háztartások aránya: az elmúlt két évtizedben arányuk 16%-ról közel 40%-ra emelkedett. Japánhoz hasonlóan Dél-Koreában is nagy problémát jelent a fiatalkori magány: körülbelül 130 ezer fiatal ismeri el, hogy súlyos társadalmi elszigeteltségben él.

Ajánlott

SOKAK SZERINT 89 ELŐTT JOBBAN ÉLTEK
KEVÉS A KÖZALKALMAZOTT
VISZLÁT, SÖTÉTSÉG HERCEGE!
EGYRE MÉLYÜL A BIZALMATLANSÁG
K
PATRIOT RENDSZEREKET KAPHAT KIEV

A koreai hatóságok hatalmas összegeket fordítanak a magány elleni küzdelemre. A fővárosi önkormányzat elindította a Magánymentes Szöul kezdeményezést, egy ötéves tervet, amelyere körülbelül 330 millió dollárt költenek.